Altın Hesaplama

En güncel altın fiyatları için aşağıdaki tablolarda istediğiniz altın türünün üzerine tıklayın.

Altın Çevirici

Birden Çok Altın Türü İçin Toplam Tutar Ne Kadar Hesaplama

Altın Miktar Alış Satış
ALTIN (TL/GR) 0 0
22 Ayar Bilezik 0 0
Altın (ONS) 0 0
Altın ($/kg) 0 0
Altın (Euro/kg) 0 0
Cumhuriyet Altını 0 0
Yarım Altın 0 0
Çeyrek Altın 0 0
Reşat Altını 0 0
Kulplu Reşat Altını 0 0
22 Ayar Altın TL/Gr 0 0
18 Ayar Altın TL/Gr 0 0
14 Ayar Altın TL/Gr 0 0
Kapalicarsi Ziynet 2.5 0 0
Kapalı Çarşı Beşli Altın 0 0
Gremse Altın 0 0
Ata Altın 0 0
Tam Altın 0 0
Külçe Altın ($) 0 0
Has Altın 0 0
Hamit Altın 0 0
Toplam 0 0
Bilgi

Altın hesaplama sayfası üzerinden yakın zamanda altın almak ya da altın fiyatları konusunda hesaplama gerçekleştirmek istiyorsanız altın çevirici aracını kullanabilirsiniz. Altın hesaplama aracı sayesinde ne kadarlık bir altın tutarının kaç paraya tekabül ettiğini görebilirsiniz.

Altın, tarih boyunca değerli bir madde olarak kabul edilmiştir ve birçok medeniyet tarafından para birimi, süs eşyası ve yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Altının değeri, nadir bulunmasından, işlenmesinin zor olmasından ve estetik özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Ons altın, uluslararası piyasalarda altının standart ölçü birimidir ve 31.10 gramdır. Gram altın, adından da anlaşılacağı üzere bir gram altının piyasa değerini ifade eder.

Türkiye'de altın yatırımı yaparken sıkça karşılaşılan terimlerden biri de çeyrek, yarım, tam ve cumhuriyet altınıdır. Çeyrek altın, yaklaşık 1.75 gram; yarım altın, yaklaşık 3.5 gram; tam altın, yaklaşık 7 gram ve cumhuriyet altını ise yaklaşık 7.216 gram altını ifade eder. Bu altın türleri, hem yatırım hem de hediye olarak sıkça tercih edilir.

 

Hisse Başarıyla eklendi