Enerjisa'nın halka arzı için tarih belli oldu

15.11.2017

Sabancı Holding ve Alman E.ON'un iştiraki Enerjisa'nın ek satışla birlikte toplam yüzde 20 hissenin ortak satışı yoluyla halka arz edileceği ve arzın Şubat ayında tamamlanmasının planlandığı belirtildi.


Sabancı Holding'den KAP'a yapılan açıklamada, Enerjisa paylarının halka arzına ilişkin izahnamenin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) 15 Kasım'da başvurulduğu duyuruldu.

KAP'ta yer alan izahnameye göre, halka arza konu olan payların nominal değeri 212.59 milyon lira, şirketin çıkarılmış sermayesine oranı ise yüzde 18. Ek satış kapsamında halka arz edilecek payların nominal değeri 23.62 milyon lira, şirketin çıkarılmış sermayesine oranı ise yüzde 2.

PİYASALARDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN... 

Buna göre; ek satışın tamamının gerçekleşmesi halinde halka arz edilecek payların nominal değeri toplam 236.21 milyon lira, sermayeye oranı ise yüzde 20 olarak gerçekleşecek.

İzahnameye göre halka arzın Şubat ayında tamamlanması planlanırken; satış AK Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından fiyat aralığı ile talep toplama yoluyla gerçekleştirilecek.

Sabancı Holding hisseleri halka arz haberi sonrası 11.32 liraya kadar yükselmesinin ardından saat 1047'de yüzde 2.91 primle 10.98 liradan işlem görüyor. BIST-100 endeksi ise yüzde 0.05 ekside.

 

Hisse Başarıyla eklendi